piątek, 16 listopada 2012

FPS wspomnienia

Pewnie tytuł wam nic nie mówi? Nie dziwie się tyle jest teraz gier typu FPS że nawet nie zliczy ich. Lecz ja chce powrócić do wcześniejszych gier a dokładniej do Call of Duty: Modern Warfare . Jest to czwarta odsłona gry produkowanej przez Infinity Ward. Jest to typowa gra pierwszoosobowa, lecz co do wcześniejszych części ta w końcu rozgrywa się w współczesności.


W tej cześć walczymy w konfliktach zbrojnych XX i XXI wieku, główna postacią przez co są konflikty jest rosyjski skrajny nacjonalista Zakajew, tworzy światowy terroryzm tylko po to by sam przejąć władze w Rosji. Kierujemy wieloma żołnierzami którzy biorą udział w misjach. Mamy do dyspozycji dwa tryby gry single player i multiplayer. W trybie single player, mamy do wykonania wiele misji jako snajper, zwyczajny żołnierz czy bombardier. Misje rozgrywane są na całym globie, przez co mamy widok różnorodności terenu i samej fabuły. Same misje nie tylko polegały na zręczności a tez na przemyśleniu rozegrania mapy, czyli CoD tez należał do kategorii "gry logiczne" , nie tylko do strzelanek czy gier akcji.  Twórcy ulepszyli grafikę, która była naprawdę niezła jak i technologia jej wykonania, oprawa dźwiękowa i muzyka naprawdę wpadała w ucho.

Tryb Multiplayer, za to najbardziej przypadł mi do gustu, pamiętam jak dziś jak grałem w CoD 4 przez sieć z innymi graczami, jak brałem udział w turniejach i meczach wraz ze swoim klanem.
A co do samej rozgrywki mialiśmy do wyboru kilka opcji:Team Deathmatch,Free for All, Team Objective,Team Tactical. Stworzony został też system ulepszania broni. 
Jak dla mnie była i jest to najlepsza cześć CoD-a .
A wy jak uważacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz